دانستنی های دکوراسیون

چگونه اتاق کار کوچک را بزرگتر نشان دهیم؟

با اصفهان دکور در یک مطلب تازه از دکوراسیون داخلی همراه باشید :

چنانچه فضای اداری و اتاق کوچک باشد، احساس می کنید دیوارهای اتاق کار به سمت داخل حرکت می کند. طبق نظر سنجی از سالهای ۱۹۹۰ تا به حال اتاق کار مدیران و افراد حرفه ای ۲۱% کوچک شده است. طراحان به دنبال روش های جدیدی هستند تا بتوان فضای اداری کوچک را بزرگتر و قدرتمند تر نشان داد. با طرح مناسب، مبلمان و وسایلی که به درستی انتخاب شده اند می توان ارزش هایی مانند خلاقیت، توانایی و احساس مسئولیت مشترک را به فضاهای ایجاد منتقل کرد. با تجربیات کارشناسان مبلمان اداری سیستم روش هایی برای بزرگ تر کردن فضای کار کوچک را معرفی می کنیم:

 

ممکن است است اتاق کار شما دارای ابعاد بسیار کوچکی باشد که تنها یک میز کار و صندلی را بتوان در آن قرار داد. اگر یکی از همکارانتان بخواهد گفتگویی با شما داشته باشد هیچ فضایی برای نشستن نخواهید داشت جز سطح زمین! پیشنهاد می شود برای همکار خود یک صندلی کوچک را در کنار صندلی خود در نظر بگیرید. در این حالت می توانید ابعاد کوچکتری از صندلی کار را برای خودتان هم انتخاب کنید.

 

, چگونه اتاق کار کوچک را بزرگتر نشان دهیم؟

در اتاق خواب کوچکتان برای همکار خود یک صندلی کوچک را در کنار صندلی خود در نظر بگیرید

 

استرس و اضطراب در اتاق کار

اگر فضای کار شما دارای استرس زیاد است و ممکن است در طول روز بسیار عصبانی و متشنج شوید، بهتر است از نوعی صندلی برای کار استفاده کنید که مستحکم باشد و یتواند فضارهای وارد شده به آن را به خوبی تحمل کند.

 

, چگونه اتاق کار کوچک را بزرگتر نشان دهیم؟

 از صندلی های محکم برای اتاق کار خود استفاده کنید

 

اتاق کار خصوصی

اتاق کار خصوصی به طراحی قوی تر و فکر شده تری نیاز دارد. به گفته کارشناسان مبلمان اداری سیستم تنها ۳۲% کارمندان دارای اتاق کار خصوصی هستند که میزان آن در سال های ۱۹۹۰ ۳۶% بوده است. کاهش فضای خصوصی کار ممکن است به دلیل داشتن اتاق جلسه بزرگتر باشد. ۶۳% از افراد با سمت نایب رییس همچنان دارای اتاق کار خصوصی هستند که به طور میانگین دارای ابعادی به میزان ۱۲ متر مربع هستند.

در اتاق کار کوچک که تنها فضایی برای قرار دادن دو یا سه وسیله وجود دارد، انتخاب مبلمان اداری دارای بیشترین اهمیت است. نیازی نیست از مبلمانی استفاده کنید که از دور ابهت و عظمت فضای اداری را داد بزند! میز و صندلی با ابعاد متناسب که با اتاق کار کوچک شما همخوانی داشته باشد، بهترین گزینه است.

 

, چگونه اتاق کار کوچک را بزرگتر نشان دهیم؟

میز و صندلی با ابعاد متناسب که با اتاق کار کوچک شما همخوانی داشته باشد، بهترین گزینه است

 

فضای نشستن برای مراجعه کنندگان

یکی از دغدغه های اتاق کار کوچک، تامین فضایی برای مراجعه کنندگان است. از ابعاد کوچک میز و صندلی اداری برای اتاق کار کوچک خود استفاده کنید تا بتوان یک فضای نشستن هم برای کسانی که مراجعه می کنند، در نظر بگیرید.

اگر اتاق کار شما فضایی به جز میز و صندلی هم دارد، از یک میز جلو مبلی و یک کاناپه کوچک در گوشه ای از اتاق استفاده کنید. ارباب رجوع، مشتری و هر کسی که وارد اتاق کار شما می شود نیاز به مکانی برای نشستن دارد.

 

, چگونه اتاق کار کوچک را بزرگتر نشان دهیم؟

از میز و صندلی های کوچک برای خود و ارباب رجوع در اتاق کارتان استفاده کنید

 

تقسیم فضا در فضای اداری کوچک

در فضای اداری کوچک بهتر است از پارتیشن های ساخته شده برای تعریف فضای کارمندان استفاده نشود. میز کار محصور شده با دیوار، فضا را کوچکتر می کند.

اگر فضای اداره و شرکت شما دارای سالنی است که مجبور به تقسیم فضای کارمندان با تقسیم کننده های فضایی هستید، کارشناسان مبلمان اداری سیستم پیشنهاد می کند از شیشه هایی که از زمین تا سقف کشیده شده اند استفاده کنید تا علاوه بر اینکه از تداخل صوتی جلوگیری کرده باشید، از نظر بصری محصوریت ایجاد نکنید. دیوارهای شیشه ای برای نوشتن اهداف شرکت هم مناسب هستند.

 

, چگونه اتاق کار کوچک را بزرگتر نشان دهیم؟

در فضای اداری کوچک بهتر است از پارتیشن های ساخته شده برای تعریف فضای کارمندان استفاده نشود

 

اتاق کوچک مدیر عامل

دکوراسیون اتاق کار کوچک برای مدیران باید با دقت بیشتری انجام شود. به دلیل کمبود فضا می توان برای جلسه و صحبت با مراجعه کنندگان ی همکاران از میز کار مدیرعامل استفاده کرد. در این صورت بهتر است از میز کاری استفاده شود که دارای عرض زیادی نباشد. تجربه ثابت کرده است برقراری ارتباط چشمی و فاصله نزدیک تر در گفتگوهای رسمی درصد موفقیت را بالا می برد. یک یا چند صندلی راحتی در سمت دیگر میز مدیر عامل برای صحبت مناسب است.

 

, چگونه اتاق کار کوچک را بزرگتر نشان دهیم؟

دکوراسیون اتاق کار کوچک برای مدیران باید با دقت بیشتری انجام شود

 

ایده های کلی در طراحی اتاق کار کوچک

برای اتاق کار کوچک از سبک مدرن استفاده کنید. میز و صندلی کار ساده با خطوط صاف، نظم بیشتری به فضا می دهد و اتاق را بزرگتر جلوه می دهد.

 

, چگونه اتاق کار کوچک را بزرگتر نشان دهیم؟

میز و صندلی کار ساده با خطوط صاف، نظم بیشتری به فضا می دهد و اتاق را بزرگتر جلوه می دهد

 

از رنگ های روشن برای دیوارپوش و کف اتاق کار کوچک استفاده کنید. رنگ روشن فضا را بزرگتر و دلباز تر جلوه می دهد و برعکس رنگ های تیره اتاق را کوچک تر می کند.

برای فضای اداری کوچک نورپردازی را فراموش نکنید. نورپردازی صحیح و نور خوب در فضای کار علاوه بر تاثیر مثبتی که بر کارمندان می گذارد، در روشن شدن و بزرگ تر کردن فضا هم نقش مهمی دارند.

 

, چگونه اتاق کار کوچک را بزرگتر نشان دهیم؟

برای بزرگ کردن اتاق کارتان از رنگ های روشن برای دیوارپوش و کف اتاق کار کوچک استفاده کنید

 

سطوح صیقلی مانند شیشه و آینه در مبلمان اداری و یا کار گذاشتن آینه در دیوار اتاق کار می تواند فضا را بزرگتر جلوه دهد. بازتاب فضای موجود در سطح شیشه و آینه به شکل مجازی فضا را دو برابر می کند.

 

, چگونه اتاق کار کوچک را بزرگتر نشان دهیم؟

سطوح صیقلی در مبلمان اداری و یا کار گذاشتن آینه در دیوار اتاق کار می تواند فضا را بزرگتر جلوه دهد

 

منبع : chidaneh.com

امیدواریم از این مطلب بهره کافی را برده باشید ، بزودی با شما همراه خواهیم بود در یک مطلب تازه تر از دنیای دکوراسیون داخلی

گروه مهندسی اصفهان دکور آرزوی بهترینها را برای شما دارد.

لینک منبع

امتیاز شما به این مطلب

مطالب پیشنهادی

دکمه بازگشت به بالا