دانستنی های دکوراسیون

فنگ‌ شویی اتاق نوزاد

با اصفهان دکور در یک مطلب تازه از دکوراسیون داخلی همراه باشید :

خوب به سلامتی، اتاقی را در خانه به عضو جدید خانواده‌تان اختصاص داده‌اید. حال می‌خواهید گهواره و میز تعویض پوشک و باقی وسایل را آنجا بچینید. کمی صبر کنید. در این مطلب می‌خواهیم شما را با برخی از اصول فنگ شویی در زمینه چیدمان اتاق نوزاد آشنا کنیم. اساتید فنگ شویی بر این باورند که نحوه چیدن وسایل در منزل می‌تواند بر نحوه حرکت جریان چی در فضا تاثیر بگذارد.

 

برای ساختن محیطی دلپذیر و هماهنگ، می‌توانید از یک استاد فنگ شویی هم کمک بگیرید. استادان فنگ‌شویی کلاسیک، معمولا نقشه داخل ساختمان را بررسی کرده و بر اساس محاسبات دقیق خود، پیشنهادهایی به شما می‌دهد. اما اگر به یک استاد دسترسی ندارید، جای نگرانی نیست، زیرا ما با یکی از اساتید این حرفه مصاحبه ای انجام داده ایم. او نیز باکمال خوش رویی، چند نکته کلیدی و جامع در مورد دکوراسیون اتاق نوزاد را در اختیارمان قرارداد. بیایید با این اصول آشنا شویم:

 

۱. رنگ مربوط به نوزاد خود را بشناسید

رنگ مربوط به نوزاد، به ماه تولد او ارتباط دارد.

 

 اگر دلبندتان در ماه های آبان، آذر و دی به دنیا آمده، از رنگ های قرمز، صورتی و نارنجی استفاده کنید. البته بهتر است زیاده روی نکنید. مقداری کمی از این رنگ ها روی دیوارهای سفید کافی است.

 

 اگر فرزندتان در ماه های بهمن، اسفند و فروردین به دنیا آمده، رنگ مناسب برای آن ها، سفید، خاکستری و طلایی است.

 

 اگر کودک در ماه های اردیبهشت، خرداد و تیر به دنیا آمده، رنگش می‌تواند شامل طیف‌های مختلف آبی آرام‌بخش بر روی رنگ‌های درخشان و شاد و همین‌طور، سیاه باشد.

 رنگ‌های سبز و طیف های مختلف آن هم می توانند برای کودکانی که در ماه‌های مرداد، شهریور و مهر به دنیا آمده اند، مورد استفاده قرار گیرند.

 

دکوراسیون و چیدمان فنگ شویی اتاق نوزاد,طراحی اتاق نوزاد

بر اساس اصول فنگ شویی رنگ مربوط به نوزاد، به ماه تولد او ارتباط دارد

 

۲. بهترین جهت‌ها برای ننو یا گهواره

ماه های تولد می‌توانند برای تشخیص جهت ایده‌آل گهواره یا ننوی کودک هم به کار روند.

 

اگر دلبندتان در ماه‌های آبان، آذر و دی به دنیا آمده، بهتر است پاهای او در ننو، رو به جنوب باشد.

 اگر فرزندتان در ماه‌های بهمن، اسفند و فروردین به دنیا آمده، بهتر است پاهای او در ننو، رو به غرب باشد.

 اگر کودک در ماه‌های اردیبهشت، خرداد و تیر به دنیا آمده، بهتر است پاهای او در ننو، رو به شمال باشد.

 اگر نوزاد در ماه‌های مرداد، شهریور و مهر به دنیا آمده، بهتر است پاهای او در ننو، رو به شرق باشد.

 

فنگ شویی اتاق نوزاد,فنگ شویی دکوراسیون اتاق نوزاد

ماه های تولد می‌توانند برای تشخیص جهت ایده‌آل گهواره یا ننوی کودک هم به کار روند

 

۳. گذاشتن گهواره در کنار دیوار

گهواره را روبروی در اتاق یا سرویس بهداشتی یا در زیر تیرهای سقف قرار ندهید. همین طور، بهتر است گهواره و ننو، در کنار اتاق و پشت به دیوار باشد.

نوزادانی که در ماه‌های آبان، آذر و دی به دنیا آمده‌اند، بر اساس فنگ‌شویی اصطلاحا بدنی با طبع سرد دارند. درنتیجه، نباید رو به کولر یا در مسیر بادهای خنک قرار داده شوند.

البته باید دقت داشته باشید که جنس گهواره و تشک هم بهتر است ساده و آرام‌بخش باشد تا در زمان نیازش، خوابی آرام و آسوده داشته باشد.

 

تکنیک های چیدمان اتاق نوزاد, نکاتی کلیدی برای دکوراسیون اتاق نوزاد

گهواره را روبروی در اتاق یا سرویس بهداشتی یا در زیر تیرهای سقف قرار ندهید

 

۴. تسهیل جریان چی

معمولا هنگامی‌که هوا گرم باشد، خوابیدن در مکانی با تهویه مطبوع، بسیار لذت بخش است، اما از دید فنگ شویی، این می تواند جریان مثبت چی را با مشکل مواجه کند. به همین دلیل، این استاد فنگ شویی پیشنهاد می دهد که تا حد ممکن، نباید از تهویه مطبوع استفاده کرد، بلکه بهتر است که به‌جای این کار، پنجره ها را باز و هوای تازه را وارد اتاق کرد.

 

تمیز نگه داشتن فضای اتاق و مرتب کردن ریخت و پاش ها راه دیگری برای بهبود جریان چی بوده و درنهایت باعث آرامش بیشتر نوزادتان خواهد شد.

همین طور، خارج کردن وسایل الکترونیکی غیرضروری می تواند بر جریان چی تاثیر گذاشته و باعث بهبود این جریان شوند.

 

بهترین رنگ اتاق نوزاد,نحوه چیدمان اتاق نوزاد با اصول فنگ شویی

هنگامی‌که هوا گرم باشد، خوابیدن در مکانی با تهویه مطبوع، بسیار لذت بخش است

 

۵. توجه به خلق و خوی نوزاد

اگر فرزند دلبندتان بدخلقی می‌کند، حضور در یک فضای سبز یا باغ کوچک می‌تواند به آرام کردن او، کمک کند. همین طور می توانید دکوراسیون اتاق را با تم باغ انجام دهید تا کودکتان آرامش بیشتر پیدا کند. البته اگر خواستید گیاهی را وارد فضای استراحت نوزاد کنید، دقت کنید که برای او حساسیت زا نباشد.

 

اگر نوزادتان آرام است، دکوراسیونی با تم مسابقات رانندگی ممکن است بتواند روحیه او را به هیجان آورده و برای مبارزات در زندگی، آماده کند.

اگر نوزادتان به‌سرعت، تمرکز خود را از دست می‌دهد یا نیازهای خاصی دارد، تا جایی که می‌توانید سادگی را در دکوراسیون اتاق رعایت کنید. برای مثال، از به کار بردن کاغذدیواری‌های با طرح شلوغ و به هم ریخته، اجتناب کنید.

 

طراحی اتاق نوزاد, دکوراسیون و چیدمان اتاق نوزاد

اگر خواستید گیاهی را وارد فضای استراحت نوزاد کنید، دقت کنید که برای او حساسیت زا نباشد

 

۶. عشق خود را نشان دهید

اتاق نوزاد را با عکس‌های خانوادگی مختلف، جوایزی که به دست آورده‌اید یا نقاشی‌های خودتان بیارایید. این نمادهای محبت و توانمندی می‌توانند قوه تفکر مثبت را در کودک بیدار و زنده نگه‌دارند تا بداند که در آینده می‌تواند روی محبت خانواده‌اش حساب کرده و موفقیت های مختلفی را به دست آورد.

 

این را هم فراموش نکنید که نباید از اجسام نوک‌تیز یا رعب آور مانند شمشیرهای تزئینی در اتاق کودک استفاده کنید، زیرا حس آرامش و امنیت او را از بین خواهد برد.

 

فنگ شویی دکوراسیون اتاق نوزاد,دکوراسیون و چیدمان فنگ شویی اتاق نوزاد

اتاق نوزاد را با عکس های خانوادگی، جوایزی که به دست آورده اید یا نقاشی های خودتان بیارایید

 

منبع : ninisite.com

امیدواریم از این مطلب بهره کافی را برده باشید ، بزودی با شما همراه خواهیم بود در یک مطلب تازه تر از دنیای دکوراسیون داخلی

گروه مهندسی اصفهان دکور آرزوی بهترینها را برای شما دارد.

مطالب جذاب دکوراسیون

امتیاز شما به این مطلب
تبلیغات
دکمه بازگشت به بالا