دانستنی های دکوراسیون

نکاتی برای دکوراسیون اتاق نشیمن

با اصفهان دکور در یک مطلب تازه از دکوراسیون داخلی همراه باشید :

اصول دکوراسیون اتاق نشیمن, راهنمای دکوراسیون اتاق نشیمن

اتاق نشیمن شما باید همیشه مرتب و پاکیزه باشد

اتاق نشیمن، بخشی از خانه است که هم می تواند دکوراسیون تشریفاتی داشته و هم دکوراسیون خصوصی و نحوه چیدمان آن ارتباط کاملی با نحوه استفاده از آن دارد. به عبارت دیگر اتاق نشیمن باید راحت باشد و در عین حال برای برخی مواقع رسمی نیز مناسب باشد.

نکات فنگ شویی به شما کمک می کند تا تعادل درستی را در فضای اتاق نشیمن ایجاد کنید. اتاق نشیمن شما باید همیشه مرتب و پاکیزه باشد، تا هر کس که وارد خانه تان می شود در آنجا احساس خوشایند و صمیمانه ای داشته باشد.

اتاق نشیمن با طراحی رسمی

برای ایجاد فضای رسمی در اتاق نشیمن بیشتر به عوامل یانگ «Yang» بپردازید. یانگ، شفافیت، تمرکز، تشریفات، صراحت و ظرافت را نشان می دهد. با قرار دادن نیمکت چهارگوشه‌ در قسمت مرکز اتاق برای نوشیدن قهوه، حالتی رسمی تر به اتاق‌ نشیمن دهید.

در گوشه های اتاق از آباژور، میزهای کوچک، گلدان سفالی برای گذاشتن گیاهی سبز در آن و زیرپایی استفاده کنید. برای ایجاد فضایی راحت در دل اتاق نشیمن رسمی می توانید از مبل های راحتی ولی کمی رسمی استفاده کنید. مبل ها را طوری بچینید که مهمانان‌ بیشتر از آنکه حواسشان به پنجره و تلویزیون پرت شود، به هم توجه کنند.

اتاق نشیمن با طراحی غیررسمی و صمیمانه

اتاق نشیمن با طراحی رسمی باید وجود سبک «ین» Yin را انعکاس دهد. ین، نرمی، راحتی و وسعت را نشان می دهد. برای آنکه تأکید بیشتری روی «ین» داشته باشید، از پرده های ضخیم و سنگین، یک عدد قالیچه رنگی، کوسن های راحت و مبل های پشت بلند استفاده کنید. در صورت امکان از سیستم صوتی- تصویری و پیانو نیز استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق نشیمن,دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن

از پرده های ضخیم ، یک قالیچه رنگی، کوسن های راحت و مبل های پشت بلند استفاده کنید

کفپوش اتاق نشیمن

با در نظر گرفتن این نکته که اتاق نشیمن در خانه یک فضای عمومی به شمار می‌رود باید گزینه ای را در نظر بگیرید که هم راحت باشد و هم با فضا تناسب داشته باشد. اگر می خواهید بیشتر وسایل شما جلب توجه کنند. مثل مبل ها و کمدها، از کفپوش هایی با طرح های ساده و کمرنگ استفاده کنید، مثل کفپوش هایی که رنگ خاکی و خنثی دارند. کفپوش های چوبی همراه با یک قالیچه کوچک در وسط اتاق انتخاب خوبی است. برای ایجاد رنگ و لعاب بیشتر در فضای اتاق نشیمن می توانید از قالیچه رنگی استفاده کنید. کفپوش سرامیک سیاه در کنار مبلمان سفید جلوه ای بسیار لوکس و شیک به اتاق می دهد. استفاده از رنگ های آبی روشن و سفید باعث بزرگ تر به نظر رسیدن اتاق نشیمن می شود. این رنگ ها را می توانید با یک قالیچه قهوه ای رنگ کف زمین خنثی کنید و  فضا را دو چندان آرام بخش کنید.

ایده آل ترین فضا در خانه

اتاق نشیمن ایده آل ترین فضا در خانه برای شما و سایر افراد خانواده است تا از بودن در کنار هم لذت ببرید. اتاق نشیمن همانند قابی است که بلافاصله یک عکس از خانواده گرفته و درون آن جا داده اید. برای دکوراسیون اتاق نشیمن بیش از هر چیزی باید به «راحتی» آن اهمیت دهید و از چیزهای شلوغ استفاده نکنید. تا می توانید از رنگ هایی با تُن های ساده استفاده کنید تا القا‌کننده حس آرامش بیشتری باشند. بهترین رنگ برای اتاق نشیمن‌ سفید، هلویی، کرم بژ، یاسی، بنفش و نارنجی بسیار ملایم است. برای زنده تر شدن اتاق نشیمن بهتر است که دیوارها را با تابلوها و مجموعه های هنری مورد علاقه خود بپوشانید. تابلوها را به هیچ وجه در ارتفاع بلند آویزان نکنید و ارتفاع مناسب این کار را رعایت کنید. استفاده از یک قفسه کتاب کوچک اتاق نشیمن را واقعی تر جلوه می دهد.

نور و روشنایی اتاق نشیمن

چراغ اتاق نشیمن هم به عنوان یک منبع روشن کننده استفاده می شود و هم بیشتر از سایر چراغ ها جنبه دکوری دارد. روشنایی ها می توانند به طرز قابل توجهی رنگ و ظاهر اتاق را تغییر دهند. لامپی که در سقف اتاق نصب شده است، افراد بیشتری را به اتاق نشیمن دعوت می کند. چراغ های آویزان از سقف تقریباً بهترین انتخاب برای روشنایی اتاق نشیمن محسوب می شوند.

بسته به استفاده ای که از اتاق نشیمن می شود، می توانید از لامپ های پایه دار زمینی نیز استفاده کنید. اگر عادت به کتاب خواندن، مجله و روزنامه خواندن در اتاق نشیمن دارید می توانید در گوشه چپ و راست اتاق دو عدد چراغ پایه بلند زمینی بگذارید. چراغ های رومیزی مثل آباژورها نیز برای ایجاد نور ملایم و کم در اتاق به کار گرفته می شوند. چراغ های مونوریل این روزها در طرح ها و مدل های متفاوت ساخته می شوند.

اتاق نشیمن باید روشن باشد ولی نباید از نور آزاردهنده استفاده کنید. چراغ هایی که نورهای رو به پایین دارند برای اتاق نشیمن مناسب تر هستند. بسیاری از متخصصان دکوراسیون، رنگ آبی، سفید و خاکی را در کنار هم بهترین رنگ برای اتاق نشیمن می دانند. البته این مسأله کاملاً سلیقه ای است. همه مردم رنگ های خاکی و قهوه ای را دوست ندارند. از طرفی رنگ سفید و سیاه برای اتاق نشیمن یک ترکیب مدرن و شیک را ایجاد می کند.

پنجره ها و پرده

پنجره ها محل خوبی برای انعکاس نور به داخل اتاق نشیمن هستند ولی در عین حال سخت نگه داشتن پنجره ها برای رسیدن نور بیشتر، مناسب نیست، زیرا با نبودن پرده نور زننده ای وارد اتاق می شود و ممکن است هم چشم های شما را اذیت کند و هم به هنگام تماشای تلویزیون، نور بیرون در فضای داخل اتاق مشکل ایجاد کند.

استفاده از پرده های بسیار سنگین و لوکس نیز برای اتاق نشیمن توصیه نمی شود چرا که این پرده ها مناسب اتاق پذیرایی هستند و قرار است در اتاق نشیمن احساس امنیت و راحتی و صمیمت داشته باشید به همین دلیل یک ردیف پرده معمولی که بتوان آن را به راحتی این طرف و آن طرف کشید و نور اتاق را تنظیم کرد، بهتر است.

ایده هایی برای چیدمان اتاق نشیمن, فضای اتاق نشیمن
پیشنهادهایی برای دکوراسیون اتاق نشیمن, نکاتی برای چیدمان فضای اتاق نشیمن

ایده هایی برای دکوراسیون اتاق نشیمن

راهنمای دکوراسیون اتاق نشیمن, چیدمان اتاق نشیمن

فضای اتاق نشیمن

منبع : shooroshirin.ir

امیدواریم از این مطلب بهره کافی را برده باشید ، بزودی با شما همراه خواهیم بود در یک مطلب تازه تر از دنیای دکوراسیون داخلی

گروه مهندسی اصفهان دکور آرزوی بهترینها را برای شما دارد.

مطالب جذاب دکوراسیون

امتیاز شما به این مطلب
تبلیغات
دکمه بازگشت به بالا