گفتنی های چیدمان

طراحی دکوراسیون آپارتمان های کوچک

آپارتمان‌های مینیاتوری، اتاق‌های خوابگاه یا خانه‌های کوچکی که اتاق نشیمن و خواب آن یکی است و به آنها اصطلاحا سوئیت گفته می‌شود، امروزه به تعداد زیاد در شهرهای پرجمعیت ساخته می‌شوند.اگر شما هم ساکن یکی از این آپارتمان‌های مینیاتوری هستید با ما همراه شوید تا ایده‌های جدیدی به منزل کوچک خود بیافزایید:
طراحی دکوراسیون آپارتمان های کوچک
طراحی خلاقانه دکوراسیون خانه 70 متری

برای طراحی سوئیت، به دو روش می توان اقدام کرد:

1 – می‌توانید سوئیت را به صورت یک اتاق یک پارچه نگه داشت.

2-می‌توانید باتوجه به کاربردهای مختلفی که از فضای مورد نظر دارید، آن را به 2 قسمت خواب و کار تقسیم کنید.این کار را می توان به وسیله پرده، پارتیشن یا اسباب و اثاثیه مناسب (مثلا یک کتابخانه ظریف و زیبا)انجام دهید.

طراحی دکوراسیون آپارتمان های کوچک, دکوراسیون آپارتمان های کوچک, طراحی دکوراسیون, دکوراسیون آپارتمان, مدل دکوراسیون, دکوراسیون اتاق کوچک, دکوراسیون خانه کوچک
حال باید تصمیم بگیرید چگونه محیطی زیبا و دلپذیر به‎وجود آورید، و اینکه چه دکوراسیون و چه سبکی را انتخاب و اجرا کنید. بهتر است رنگ مبلمان و دیوار را محدود کنید و از رنگ‌آمیزی شلوغ بپرهیزید، زیرا محیط شما کوچک است و اگر از رنگ‌های مختلف استفاده کنید، بسیار کوچکتر و شلوغ جلوه می‌کند.

باید از حداقل مبلمان استفاده کنید ولی درضمن همه امکانات را فراهم آورید؛ بهترین ایده استفاده از مبلمان چند منظوره است.مثلا بهتر است از یک مبل تخت‌خواب‌شو استفاده کنید تا بعد از تماشای تلوزیون، به هنگام خواب و استراحت با یک چشم بهم زدن تبدیل به تخت شود.

حتما آینه زیبایی به دیوار نصب کنید تا وسعت و عمق اتاق شما بیشتر شود. آباژور و گلدان گل را نیز به گوشه‌ای از اتاق اضافه کنید. برای اتاق‌های بسیار کوچک، بهتر است از خانواده رنگ‌های سرد مثل آبی و سبز روشن بهره گیرید.

تا حد امکان از فضاهای دیواری به جای زمینی استفاده کنید؛ مثلا به جای اینکه یک کتابخانه قدی بگذارید، قفسه کتابی که به دیوار نصب می‌شود و پایه ندارد را انتخاب کنید. با این کار می‏توانید از فضای زیر کتابخانه به عنوان محلی برای گذاشتن تلویزیون، مبل و… استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون آپارتمان های کوچک, دکوراسیون آپارتمان های کوچک, طراحی دکوراسیون, دکوراسیون آپارتمان, مدل دکوراسیون, دکوراسیون اتاق کوچک, دکوراسیون خانه کوچک
حتما از طرح‌های ساده برای مبل، پرده و روتختی استفاده کنید و از انتخاب الگوهای متعدد و رنگ‌آمیزی تند بپرهیزید.اتاق‌های ساده با دیوارهای منظم، معروف به اتاق‌های جعبه‌ای هستند.‌ دراین‌گونه اتاق‌ها باید یک مرکز توجه به وجود آورید؛ بهتر است یک دیوار را به رنگی متفاوت نسبت به سه دیوار دیگر رنگ‌آمیزی کنید و تابلو یا وسیله تزیینی یا آینه‌ای با قاب زیبا به این دیوار بیاویزید، یک مبل یا صندلی قدیمی که دارای طرحی خاص و زیباست درگوشه‌ای از اتاق بگذارید و به این ترتیب نقطه توجه را فراهم کنید.برای سوئیت‌هایی که دارای سقف کوتاه هستند، حتی‌الامکان از نصب لوستر و چراغ‌های آویز خودداری کنید، زیرا اینگونه چراغ‌ها سقف را کوتاهتر نشان می‌دهند. اگر دیوار عریض و سقف کوتاه باشد، می توانید برای بلند به نظر رسیدن سقف، از طرحهای عمودی یا تابلوهای بلند و باریک در کنار هم بهره کیرید تا فضای اتاق متعادل گردد.

طراحی دکوراسیون آپارتمان های کوچک, دکوراسیون آپارتمان های کوچک, طراحی دکوراسیون, دکوراسیون آپارتمان, مدل دکوراسیون, دکوراسیون اتاق کوچک, دکوراسیون خانه کوچک
حتما سقف را به رنگ روشن مانند سفید یا شیری رنگ‌آمیزی کنید؛ دیوارها باید یک یا دو پرده از سقف تیره‌تر شوند.بهتر است سوئیت خود را طوری طراحی کنید که توجه بیننده به سمت کف اتاق کشیده شود، مثلا با گذاشتن کوسن‌های تزئینی روی زمین یا مخده و یک قالی زیبا، نقطه توجه بیشتر متمایل به کف اتاق می‌شود تا به سمت سقف. اتاق تاریک به اتاق‌هایی اطلاق می‌شود که شما درطول روز اگر بیرون نروید متوجه نمی‌شوید چه زمانی از روز است، این اتاق‌ها به اصطلاح نورگیر نیستند.بهترین راه حل انتخاب رنگ‌های روشن برای دیوارهای این نوع اتاق‌ها است.پرده ساده و روشنی انتخاب کنید و توجه داشته باشید که به جای کرکره یا شید که اتاق را تاریک می‌کند حتما از پرده‌های پارچه‌ای نازک بهره گیرید.

منبع : memaridesign.com

امتیاز شما به این مطلب
تبلیغات
دکمه بازگشت به بالا