گفتنی های چیدمان

کدام شومینه مناسب خانه شماست؟

در هر خانه‌ای می‌توان یك شومینه زیبا و كارآمد، از سنتی تا مدرن، از سوخت چوب تا سوخت الكل و هر چیزی دیگر- با هر توان مالی و با كمی فكر و نوآوری ساخت. در این مطلب انواع مدل های زیبای شومینه را به شما نشان می دهیم تا از آنها ایده بگیرید.

, کدام شومینه مناسب خانه شماست؟

این شومینه سنتی زیبا بهترین چیزی است كه می‌توان در دیواری كه در آن قفسه‌های توكار وجود دارد ساخت. كاشی‌های افقی به كار رفته بر روی دیوار شومینه شبیه قفسه‌ها هستند و از این طریق هماهنگی در فضا ایجاد شده است.

, کدام شومینه مناسب خانه شماست؟

شومینه‌‌ای بدون قاب و معلق. چنین شومینه‌ای چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌كند. از این شومینه می‌توان برای جدا كردن قسمت‌های مختلف یك فضای بزرگ استفاده كرد. هم‌چنین این شومینه خود یك عنصر معمارانه زیبا در فضا است و كاشی‌های به‌كارفته در دیوار آن به فضا بافت هدیه كرده است.

, کدام شومینه مناسب خانه شماست؟

شومینه‌ای باریك و زیبا كه نقطه كانونی این اتاق است. باریك بودن و كم ارتفاع بودن این شومینه باعث شده است تا فضایی مناسب در بالای آن برای منبت‌كاری و برجسته‌كاری فراهم شود.
نكته: اگر می‌خواهید از چوب در پیرامون شومینه استفاده كنید سعی كنید آن را 15 سانتی‌متر بالاتر از شومینه قرار دهید. البته اكثر پیمان‌كاران حداقل 30 سانتی‌متر را پیشنهاد می‌كنند.

, کدام شومینه مناسب خانه شماست؟

شومینه دوطرفه در این خانه سنتی به معنی زیبایی مضاعف است. مالكان این خانه با قرار دادن شومینه در دیوار خارجی این امكان را به وجود آوردند تا پاسیوی سرپوشیده و اتاق نشیمن تبدیل به نقطه كانونی شوند. برای چنین شومینه‌هایی باید از سوخت گاز استفاده كرد.

, کدام شومینه مناسب خانه شماست؟

چوب و آتش در كنار هم یادآور بهشت است. به دلیل خطر آتش گرفتن چوب در بالای شومینه از كاشی‌هایی با طرح چوب استفاده شده است و از این طریق هماهنگی زیبایی میان صندلی‌های چوبی و شومینه به وجود آمده است.

, کدام شومینه مناسب خانه شماست؟

چه كسی می‌گوید كه شومینه باید حتما مستطیل یا چهارگوش باشد؟ سنگ، بتن، و دیگر مصالح این امكان را برای طراحان به وجود آورده‌اند تا شومینه‌ها را به هر شكلی كه می‌خواهند طراحی كنند. شكل ذوزنقه‌ای این شومینه بسیار نامتعارف است اما در این اتاق به خوبی به چشم می‌آید.

 

, کدام شومینه مناسب خانه شماست؟

این شومینه باریك كه در نزدیكی كف اتاق قرار گرفته است بیان‌گر طراحی مینی‌مالیستی است. شومینه‌های گازی این امكان را به طراحان می‌دهند تا شومینه‌هایی عریض‌تر و پهن‌تر طراحی كنند. اگر نمی‌خواهید از گاز استفاده كنید ژلاتین می‌تواند سوخت جایگزین مناسبی باشد.

 

, کدام شومینه مناسب خانه شماست؟

شومینه‌ای با طاقچه‌ای از جنس سنگ آهك و آتشدانی جناقی. در این شومینه تمام عناصر طراحی کلاسیک به كار فته است.

می‌توان چنین طاقچه‌ای را با مواد مصنوعی نیز ساخت. این طاقچه را می‌توان از بازار مصالح ساختمانی خریداری كرد و بر روی شومینه نصب كرد. البته معمولا پس از نصب این‌گونه طاقچه‌ها شكافی بین شومینه و طاقچه باقی می‌ماند كه آن را باید با كاشی پر كرد.

منبع : chidaneh.com

امتیاز شما به این مطلب

مطالب پیشنهادی

دکمه بازگشت به بالا